Makijaż brwi i co powinnaś o nim wiedzieć.

Makijaż brwi nie należy do łatwych zadań. Dlatego nie każda z nas decyduje się je podkreślić. Główną przyczyną jest jak zwykle strach. Jednak warto metodą prób i błędów spróbować je wyeksponować.  Brwi mogą w niesamowity sposób uwydatnić kolor oczu i naturalny kontur oprawy oka oraz nadać twarzy nieco więcej wyrazistości.

Regulacja brwi

Oczywiście najważniejszym elementem eyebrow makeup jest ich odpowiednia regulacja, tzn. dobranie właściwego kształtu tak, aby nie były ani  za grube czy też za cienkie, zbyt proste czy też miały kształt zbyt ostrego łuku. A poniżej znajdziesz  kilka rad jak dobrać brwi do kształtu twarzy.

Najlepszym sposobem jest jednak wizyta u profesjonalnej stylistki brwi, która wyreguluje je odpowiednio do twojego typu urody i nada im perfekcyjny wygląd. Jeśli będziesz systematycznie dbać o ich kształt, kolejna wizyta nie będzie konieczna!

Makijaż brwi to nie czarna magia!

              Pierwszym krokiem w makijażu brwi jest dobór odpowiedniego koloru cieni do brwi. Nie jest to łatwe, ponieważ jest kilka ważnych elementów, na które warto zwrócić uwagę przy ich wyborze m.in. intensywność makijażu czy kolor włosów.

Perfekcyjne brwi

Przy bardziej intensywnym makijażu na pewno wybierzemy nieco mocniejszy kolor brwi. Natomiast, jeśli jesteś bardzo bladą i jasną blondynką to na pewno nie powinnaś użyć tego samego koloru, co opalona brunetka. Najbezpieczniejszym wyjściem jest posiadanie 2-3 kolorów cieni do brwi. Z całego serca polecam Golden Rose – Eyebrow powder (ok. 10 zł) i jego 3 podstawowe odcienie: 102,104 i 107. Dodatkowo możemy zainwestować w kredkę i pomadę do brwi, które są nieco trwalsze. Bardzo ważne jest, aby nie wybrać zbyt chłodnego koloru, ponieważ nasze brwi mogą wtedy wyglądać na nieco zszarzałe. Osobiście najbardziej lubię używać cieni i skośnego pędzelka do brwi. Moim ulubieńcem jest pędzelek HAKURO H85, którego cena wynosi ok. 15 zł. Makijaż brwi rozpoczynam od wykonania kreski wzdłuż dolnej linii brwi. Następnie wyczesuję je ku górze, w kierunku skroni, dzięki czemu zobaczymy widoczne ubytki, po czym je uzupełniamy wybranym przez nas kosmetykiem (tzw. wypełniaczem). Nie nabierając więcej produktu, prawie czystym pędzelkiem możemy zaznaczyć wewnętrzną część brwi, a następnie ich górną linię. Warto wykonywać każdą czynność najpierw na obu brwiach, a dopiero później przejść do kolejnego kroku. Należy pamiętać, że brwi mają być jak siostry, a nie bliźniaczki, jeśli chcemy uzyskać naturalny efekt! Na koniec bardzo lubię jeszcze raz ułożyć brwi ku górze, przeczesując i utrwalając je przeźroczystym żelem. Na co dzień używam Sleek Brow Perfector. Po czym można cieszyć się pięknymi brwiami i ich trwałym makijażem!

 

Makijaż brwi krok po kroku już niedługo będziecie mogły zobaczyć na mojej stronie! <3